nowe-logo-ostrow

Turniejowo w Skalmierzycach i Kobylej Górze - Wyniki

Opublikowano: 09 lipiec 2018

7 i 8 lipca zawodnicy OTSz-u zdominowali lokalne turnieje. W sobotę 7 lipca rozegrano siedmiorundowy turniej z okazji dni miasta Nowe Skalmierzyce. Na liście startowej 19 zawodników w tym 9 zawodników OTSz. Klimatyzowana sala stwarzała dogodne warunki gry. Każda runda przy tymk była bardzo zacięta i nieprzewidywalna, czego rezultatem była różnica pomiędzy wynikami końcowymi a listą startową. Zwyciężył Kamil Szadkowski (UKS Smecz Konin) - 6 pkt  przed Karolem Grześkiem i Oskarem Włodarczykiem (obaj OTSz Ostrów Wlkp.) - 5 pkt. Pozostałe miejsca naszych zawodników : 4.Pieczewski Szymon - 4,5 pkt, 6.Jakub Rosik - 4pkt, 10.Kamil Grzesiek - 3,5pkt, 11.Nikodem Pabiszczak - 3,5pkt, 14.Gabriela Pieczewska - 3,5 pkt, 15.Krzysztof Szymczak - 3 pkt, 16.Stanisław Pabiszczak - 3pkt. Sędzią głównym turnieju był Marcin Orzechowski.

Wyniki końcowe Turnieju z okazji Dni Nowych Skalmierzyc 2018

Następnego dnia w niedzielę udaliśmy się do Kobylej Góry gdzie już po raz czwarty organizowany jest turniej szachowy z okazji dni Kobylej Góry o Puchar Wójta. Piękna pogoda oraz przeszklona aula szkoły tworzyła efektowne połączenie ale również dawała się trochę we znaki zawodnikom. Na listach startowych 66 zawodników w tym 17 zawodników OTSz. Turniej był podzielony na dwie grupy do lat 12 i open w którym były oddzielne klasyfikacje dla juniorów i kobiet. W najmłodszej grupie zwyciężył Kamil Grzesiek, a pozostali juniorzy OTSz-u zajęli dopiero miejsca od 4 do 7. W tej grupie najlepszą zawodniczką została Jadwiga Pieczewska. W grupie Open jzwyciężył Piotr Dudziński przed Oskarem Włodarczykiem. Wśród nagrodzonych zawodników na szóstym miejscu uplasował się Kacper Goliński, który był też najlepszym juniorem przed Krzysztofem Matelą (UKS Skoczek Milicz) i Janem Klimkowskim (UKS Smecz Konin). Najlepszą zawodniczką turnieju została Marta Wolska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław). Sędzią głównym turnieju był Henryk Doba i Szymon Pieczewski.